Two-Generation Trio

Vincenc Kummer – kontrabas, Vilém Spilka – kytara, Radek Zapadlo – saxofon

Tři nástroje, tři osobnosti, tři názory na hudbu, avšak jednotný a kompaktní výsledný hudební tvar: Two-Geneation Trio. Kapela, která s minimem vyjadřovacích prostředků, ale maximální efektivitou a energií hraje přímočarý jazz, kterému nechybí žádná důležitá složka. Naopak strhne svým pevně uzamčeným groovem, melodickou invencí, celistvým a vyrovnaným zvukem.

Jednotlivé posty tria okupují výrazní brněnští instrumentalisté dvou generací. Ostřílenou generaci reprezentuje legenda kontrabasu Vincenc Kummer, jistý a spolehlivý motor s neuvěřitelně sametovým chodem. Kytarové palivo dodává kytarista Vilém Spilka, aby za kapelový volant mohl usednout brilantní saxofonista Radek Zapadlo, zkušený harcovník české klubové scény. Svojí neopakovatelnou saxofonovou barvou vás strhne a následně bezpečně a zábavně provede všemi hudebními zatáčkami, jak melodickými, tak harmonickými. Two-Generation Trio – tři nástroje, ale spousta hudby.


Členové:

Vincenc Kummer – nefalšovaná legenda kontrabasu. Po čilé spolupráci se všemi věhlasnými zdejšími jazzmany v 60. a 70. letech se stal na více než dekádu nedílnou sopučástí kapely Karla Gotta. Po emigraci v roce 1981 se etabloval jako „first call“ kontrabasista ve Švýcarsku, kde 25 let doprovázel světové hvězdy včetně Dextera Gordona, Cheta Bakera, Eddie Lockjaw Davise a mnoha dalších. Aktuálně působí v Brně a vedle svých vlastních kapel spolupracuje s Karlem Růžičkou, Milanem Kašubou a dalšími osobnostmi.

Vilém Spilka – kytarista pohybující se na české jazzové scéně od roku 1994. Dřívější úspěšné projekty Four Elements a KSZ Trio dnes plně vytěsnily kapely Two-generation Trio, Vincenc Kummer Quartet a Vilém Spilka Quartet. Věnuje se i pedagogické práci na jazzové katedře JAMU v Brně.

Radek Zapadlo – skvěle etablovaný saxofonista s jedinečným zvukem, jehož záběr sahá od Unity Quartet, Two Generation Tria či kvarteta legendárního kontrabasisty Vincence Kummera po projekty Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Mateje Benka či Miriam Bayle.

 

 


Fotogalerie:


Repertoár:

3