Unity quartet

Radek Zapadlo – tenor saxofon, Vilém Spilka – kytara, Petr Dvorský – kontrabas, Kamil Slezák – bicí

V souladu s titulem ansámblu spojily svoje síly čtyři osobnosti české a moravské jazzové scény, kontrabasista Petr Dvorský, bubeník Kamil Slezák, saxofonista Radek Zapadlo a kytarista Vilém Spilka, aby svým opětovným setkáváním dali správný rozměr slovu kapela. Jednota a naladění na stejnou jazzovou vlnovou délku dává prostor empatii a hudební komunikaci všech členů kvarteta, hráčská zkušenost a vyzrálost jim dovoluje interpretovat moderní jazzové klasiky originálně, ale zároveň s respektem k tradici. Témata Wayna Shortera, Bennyho Golsona, Joe Hendersona, Thelonia Monka a dalších patří k základu moderního jazzu a stejně tak tvoří jádro repertoáru skupiny Unity Quartet. Čtyři osobití hudebníci hrají nestandardní jazz v nadstandardní jednotě.

Kapela pokřtila v lednu 2008 své debutové CD, které natočila v květnu 2007 v rámci seriálu „Jazz na Hradě“.


Členové:

Vilém Spilka – kytarista pohybující se na české jazzové scéně od roku 1994. Dřívější úspěšné projekty Four Elements a KSZ Trio dnes plně vytěsnily kapely Two-generation Trio, Vincenc Kummer Quartet a Vilém Spilka Quartet. Věnuje se i pedagogické práci na jazzové katedře JAMU v Brně.

Radek Zapadlo – skvěle etablovaný saxofonista s jedinečným zvukem, jehož záběr sahá od Unity Quartet, Two Generation Tria či kvarteta legendárního kontrabasisty Vincence Kummera po projekty Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Mateje Benka či Miriam Bayle.

Kamil Slezák – vybaven vědomostmi ze studií ve Vídni a zkušenostmi z osmiletého působení v olomoucké filharmonii od roku 2000 spolupracuje s hudebníky z brněnské, pražské a ostravské jazzové scény. Studiový muzikant, vyhledávaný sideman, mj. v kapelách Gustav Brom Bigband, 4 Elements, Unity Quartet, Jan Přibil Quartet, Robert Křesťan a Druhá tráva.

Petr Dvorský – Na českou jazzovou scénu vstoupil v roce 1990 jako člen debutujícího kvartetu The Four. Od té doby spolupracoval s mnoha předními českými i zahraničními jazzmany jako např. Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým, Štepánem Markovičem, Lubošem Andrštem, Sandy Lomax, Markem Vinci, Stevem Lacym a jinými. Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku.


Hudba:


Fotogalerie:


Repertoár:

 3


Rider:

3